Kojarzysz słowa „to już ten wiek”? Wiele osób wychodzi z założenia, że na pewnym etapie naszego życia stawy są już zużyte, a ból jest nieunikniony. Czy tak jest rzeczywiście? Jak wynika z naszych doświadczeń, kluczem jest trafna diagnoza. To dzięki niej możemy ocenić, co możemy z danym bólem czy schorzeniem zrobić, a czego nie. Jedno jest natomiast pewne: wiek czy nadwaga pacjenta to jeszcze nie diagnoza.

Czytaj więcej...

Do naszego Centrum Medycznego regularnie zgłaszają się pacjenci, którzy narzekają na ból kręgosłupa, szyi, karku czy barków spowodowany pracą przy biurku. W dzisiejszych czasach to niestety coraz powszechniejszy problem, przed którym na pozór ciężko się uchronić. Całe szczęście istnieje kilka sposobów na to, by uchronić się przed bolesnymi schorzeniami i zadbać o bezpieczeństwo kręgosłupa.

Skąd ten ból?

W pierwszej kolejności zastanówmy się, dlaczego praca przy biurku bywa tak uciążliwa. Jak to możliwe, że siedzenie może sprawiać ból? Cóż, ogromne znaczenie ma to, jak siedzimy, ale do tego dojdziemy za chwilę. Sednem problemu jest natomiast fakt, że praca przy komputerze to tzw. wysiłek statyczny. W przeciwieństwie do pracy fizycznej, długotrwałe siedzenie przed monitorem nie daje mięśniom szansy na to, by się rozluźniły. Do napiętych mięśni napływa mniej krwi, a Twoje ciało stopniowo zaczyna się buntować. Najczęściej szczególnie cierpią na tym mięśnie stabilizujące kręgosłupa, mięśnie barków i mięśnie karku. Brzmi znajomo? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak ulżyć sobie w bólu.

Czytaj więcej!

W dzisiejszych czasach coraz większą część naszego życia spędzamy w pozycji siedzącej. Siedzimy w samochodzie, w komunikacji miejskiej, w domu, a przede wszystkim w pracy. Czy praca w pozycji siedzącej jest zdrowa dla Twojego ciała? Jakie problemy mogą wynikać z takiego charakteru pracy? Niestety, praca w pozycji siedzącej nie wpływa korzystnie na Twoje ciało. Kiedy siedzisz, Twój mózg automatycznie wyłącza sporą partię mięśni – przede wszystkim stabilizujących – a w rezultacie Twoja pozycja bardzo często jest krzywa. To z kolei zdecydowanie zwiększa ryzyko urazów przeciążeniowych. W zależności od stanowiska i charakteru pracy, a także Twojej pozycji, możesz paść w ten sposób ofiarą wielu dolegliwości, spośród których najczęściej występują te opisane poniżej.

Czytaj więcej


Witaj na blogu Centrum Medycznego FamilyORTO!

Nawet nie wiesz, jak miło nam Cię tu gościć! Przy pomocy tego bloga chcielibyśmy nie tylko przybliżyć Ci zakres działalności naszego Centrum, ale i regularnie przekazywać Ci cenne wskazówki będące rezultatem naszego wieloletniego doświadczenia. Na początek poznajmy się jednak bliżej. Jak wiesz, specjalizujemy się w ortopedii, rehabilitacji i fizjoterapii. W skład naszego zespołu wchodzi pięciu lekarzy i czworo fizjoterapeutów, a wszystkim nam przyświeca ten sam cel: zapewnić naszym pacjentom powrót do pełni zdrowia.

Czytaj więcej...