Nadejście wiosny co roku wiąże się z początkiem tak długo wyczekiwanego przez wielu nas sezonu rowerowego. Mogłoby się wydawać, że jazda na rowerze przynosi same korzyści – utrata zbędnych kilogramów, dotlenienie organizmu i odczuwalny zastrzyk endorfin to tylko niektóre z nich. Niestety, zdarza się również tak, że błogie przejażdżki kończą się bolesnymi kontuzjami. Jak ich uniknąć? Kluczem jest odpowiednie przygotowanie.

Do naszego Centrum Medycznego zgłaszają się pacjentki z wieloma różnymi problemami. Bywa, że po wywiadzie i badaniu okazuje się, że powodem tych dolegliwości jest blizna po cesarskim cięciu, nad którą nikt nie kazał im pracować po porodzie. Dla większości lekarzy zaszycie blizny i ewentualna maść ułatwiająca gojenie to jedyne konieczne kroki do wykonania. Niestety, w praktyce ten problem jest nieco bardziej skomplikowany.

Kojarzysz słowa „to już ten wiek”? Wiele osób wychodzi z założenia, że na pewnym etapie naszego życia stawy są już zużyte, a ból jest nieunikniony. Czy tak jest rzeczywiście? Jak wynika z naszych doświadczeń, kluczem jest trafna diagnoza. To dzięki niej możemy ocenić, co możemy z danym bólem czy schorzeniem zrobić, a czego nie. Jedno jest natomiast pewne: wiek czy nadwaga pacjenta to jeszcze nie diagnoza.

Do naszego Centrum Medycznego regularnie zgłaszają się pacjenci, którzy narzekają na ból kręgosłupa, szyi, karku czy barków spowodowany pracą przy biurku. W dzisiejszych czasach to niestety coraz powszechniejszy problem, przed którym na pozór ciężko się uchronić. Całe szczęście istnieje kilka sposobów na to, by uchronić się przed bolesnymi schorzeniami i zadbać o bezpieczeństwo kręgosłupa.

W dzisiejszych czasach coraz większą część naszego życia spędzamy w pozycji siedzącej. Siedzimy w samochodzie, w komunikacji miejskiej, w domu, a przede wszystkim w pracy. Czy praca w pozycji siedzącej jest zdrowa dla Twojego ciała? Jakie problemy mogą wynikać z takiego charakteru pracy? Niestety, praca w pozycji siedzącej nie wpływa korzystnie na Twoje ciało. Kiedy siedzisz, Twój mózg automatycznie wyłącza sporą partię mięśni – przede wszystkim stabilizujących – a w rezultacie Twoja pozycja bardzo często jest krzywa. To z kolei zdecydowanie zwiększa ryzyko urazów przeciążeniowych. W zależności od stanowiska i charakteru pracy, a także Twojej pozycji, możesz paść w ten sposób ofiarą wielu dolegliwości, spośród których najczęściej występują te opisane poniżej.