Nadejście wiosny co roku wiąże się z początkiem tak długo wyczekiwanego przez wielu nas sezonu rowerowego. Mogłoby się wydawać, że jazda na rowerze przynosi same korzyści – utrata zbędnych kilogramów, dotlenienie organizmu i odczuwalny zastrzyk endorfin to tylko niektóre z nich. Niestety, zdarza się również tak, że błogie przejażdżki kończą się bolesnymi kontuzjami. Jak ich uniknąć? Kluczem jest odpowiednie przygotowanie.

Read More

Do naszego Centrum Medycznego zgłaszają się pacjentki z wieloma różnymi problemami. Bywa, że po wywiadzie i badaniu okazuje się, że powodem tych dolegliwości jest blizna po cesarskim cięciu, nad którą nikt nie kazał im pracować po porodzie. Dla większości lekarzy zaszycie blizny i ewentualna maść ułatwiająca gojenie to jedyne konieczne kroki do wykonania. Niestety, w praktyce ten problem jest nieco bardziej skomplikowany. 

Read More

Kojarzysz słowa „to już ten wiek”? Wiele osób wychodzi z założenia, że na pewnym etapie naszego życia stawy są już zużyte, a ból jest nieunikniony. Czy tak jest rzeczywiście? Jak wynika z naszych doświadczeń, kluczem jest trafna diagnoza. To dzięki niej możemy ocenić, co możemy z danym bólem czy schorzeniem zrobić, a czego nie. Jedno jest natomiast pewne: wiek czy nadwaga pacjenta to jeszcze nie diagnoza.

Czytaj więcej...

Do naszego Centrum Medycznego regularnie zgłaszają się pacjenci, którzy narzekają na ból kręgosłupa, szyi, karku czy barków spowodowany pracą przy biurku. W dzisiejszych czasach to niestety coraz powszechniejszy problem, przed którym na pozór ciężko się uchronić. Całe szczęście istnieje kilka sposobów na to, by uchronić się przed bolesnymi schorzeniami i zadbać o bezpieczeństwo kręgosłupa.

Czytaj więcej!

W dzisiejszych czasach coraz większą część naszego życia spędzamy w pozycji siedzącej. Siedzimy w samochodzie, w komunikacji miejskiej, w domu, a przede wszystkim w pracy. Czy praca w pozycji siedzącej jest zdrowa dla Twojego ciała? Jakie problemy mogą wynikać z takiego charakteru pracy? Niestety, praca w pozycji siedzącej nie wpływa korzystnie na Twoje ciało. Kiedy siedzisz, Twój mózg automatycznie wyłącza sporą partię mięśni – przede wszystkim stabilizujących – a w rezultacie Twoja pozycja bardzo często jest krzywa. To z kolei zdecydowanie zwiększa ryzyko urazów przeciążeniowych. W zależności od stanowiska i charakteru pracy, a także Twojej pozycji, możesz paść w ten sposób ofiarą wielu dolegliwości, spośród których najczęściej występują te opisane poniżej.

Czytaj więcej